پایگاه خبری، اجتماعی ورزشی پیله کویر
با شماره ثبت ۹۲۴۰۸
8 خرداد 1403 | ساعت 04:42
کد خبر :14981
تاریخ انتشار :21 مهر 1402

آغاز رزمایش کشوری جهادگران فاطمی ۳ به میزبانی پایتخت مقاومت

با رمز یا فاطمه الزهرا (س) رزمایش جهادگران فاطمی ۳ با حضور گروه‌های جهادی جامعه ورزش و بسیج ورزشکاران کشور به میزبانی استان کرمان آغاز شد.

به گزارش پایگاه خبری پیله کویر، رزمایش جهادگران فاطمی ۳ با رمز یا فاطمه الزهرا (س) و با حضور سردار محمدعلی نظری فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان، مهدی میرجلیلی رئیس سازمان بسیج ورزشکاران کشور و گروه‌های جهادی جامعه ورزش و بسیج ورزشکاران کشور به میزبانی پایتخت مقاومت اسلامی آغاز شد.

مهدی میرجلیلی رئیس سازمان بسیج ورزشکاران کشور در حاشیه این مراسم در جمع خبرنگاران با بیان اینکه در ورزش واژه عمیق و پرمحتوای فتوت و جوانمردی را داریم، اظهار داشت: برگزاری این رویداد در راستای نهادینه شدن روحیه جوانمردی و مکتب شهید سلیمانی در جامعه ورزشی ما است.

وی با اشاره به تاکیدات ریاست سازمان بسیج مستضعفان بر برگزاری رزمایش‌های تخصصی اقشار، بیان کرد: بسیج ورزشکاران در این راستا برگزاری رزمایش جهادگران فاطمی ۳ را با دو ماموریت تخصصی و عمومی برگزار می‌کند.

رئیس سازمان بسیج ورزشکاران کشور با بیان اینکه بسیج ورزشکاران تهیه و توزیع اقلام ورزشی در مناطق کم برخوردار را در راستای ماموریت تخصصی خود در برنامه دارد، گفت: برگزاری این رزمایش با هدف پر کردن اوقات فراغت و ایجاد شور و نشاط و امیدآفرینی در جامعه انجام می‌شود.

وی با اشاره به اینکه ماموریت دوم تخصصی ما ارائه خدمات پزشکی و ورزشی در مناطق محروم و کم‌برخوردار است، ادامه داد: هیئت‌های پزشکی و ورزشی و گروه‌های جهادی ما در این حوزه در جهت شناسایی ناهنجاری‌های ساختار قامتی و حرکت‌های اصلاحی در مناطق محروم حضور پیدا می‌کنند.

میرجلیلی به برگزاری مسابقات ورزشی نیز اشاره کرد و افزود: برگزاری این مسابقات و رویداد‌ها با هدف به شناسایی استعداد‌های ورزشی در مناطق محروم و کم‌برخوردار انجام می‌شود.

وی با بیان اینکه در راستای اجرای ماموریت عمومی، گروه‌های جهادی ما اجرای رزمایش‌هایی را در حوزه‌های عمرانی، تهیه و توزیع بسته‌های معیشتی کمک مومنانه، برگزاری پویش نذر خون و نذر رهایی را در برنامه دارند، گفت: تا کنون با برگزاری گلریزان‌های مختلف ۴۰۰ زندانی جرایم غیرعمد طی دو سال توسط جامعه ورزشی کشور آزاد شده است.

رئیس سازمان بسیج ورزشکاران کشور با اشاره به ارتباط دو سویه ورزشکاران و جامعه ورزشی با مردم، بیان کرد: در آستانه روز ورزش و روز پارالمپیک هستیم و این رزمایش از امروز و با رمز یا فاطمه الزهرا (س) در سطح کشور آغاز شده و تا ۵ آبان ادامه دارد.

وی با بیان اینکه استان کرمان، استان شهدای بزرگی، چون شهید سلیمانی و شهید حاج یونس زنگی آبادی است، گفت: شهید زنگی‌آبادی از ورزشکاران ورزش پهلوانی ما بود و امیدوار هستیم که فرهنگ پهلوانی و روحیه‌ای که در این شهید بود در جامعه ورزشی ما جاری و ساری شود.

میرجلیلی با اشاره به اینکه ۵ هزار و ۱۳۵ شهید ورزشکار داریم که از سکو و مدال گذشتند، گفت: این رزمایش ادامه راه و مسیر شهدا است تا بین قهرمانان امروز و دیروز ما ارتباط برقرار شود.

وی با بیان اینکه سال قبل ۴ میلیارد تومان کمک جامعه ورزشی ما بود و این عدد امسال دو برابر شده است، افزود: این کمک‌ها در حوزه‌های مختلفی، چون تجهیزات ورزشی و کمک‌های مومنانه است که توزیع ۵۰ خودرو تجهیزات ورزشی در استان کرمان از امروز آغاز می‌شود.

سردار محمدعلی نظری فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان نیز در این آیین با گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان به‌ویژه شهید سپهبد قاسم سلیمانی و شهدای ورزشکار اظهار داشت: یکی از نیاز‌های نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران امیدآفرینی در مقابل با جنگ شناختی دشمن است.

وی با بیان اینکه اهمیت ورزش در جامعه بر کسی پوشیده نیست و رهبر معظم انقلاب نیز بر توسعه ورزش در سطح جامعه تاکید دارند، گفت: بیش از ۵ هزار و ۱۰۰ شهید ورزشکار داریم که شهید سلیمانی یکی از این ورزشکاران بوده است.

فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان با اشاره به اینکه شهید حاج یونس زنگی‌آبادی حتی در جبهه نیز با استفاده از پوکه گلوله تانک ورزش زورخانه‌ای را راه‌اندازی کرده بود و رزمندگان را به ورزش کردن توصیه می‌کرد، افزود: رهبر معظم انقلاب می‌فرمایند ورزشکاران نقش مهمی در تزریق معنویت در سطوح مختلف جامعه دارند.

وی با بیان اینکه امروز بسیج ورزشکاران به خوبی توانسته با استعدادیابی که انجام می‌دهد ورزشکاران مستعد را شناسایی و در این عرصه قرار دهد، گفت: عمده قهرمانان ما ترویج دهنده مکتب جهاد و شهادت هستند و بعد از قهرمانی در میادین ورزشی سجده شکر به جای می‌آورند.

سردار نظری با اشاره به اینکه ورزشکاران ما در برابر رژیم صهیونیستی در میادین حاضر نمی‌شوند که نمونه مبارز روحیه دفاع از مظلومان و ظلم ستیزی ورزشکاران ایرانی است، افزود: ورزشکاران ما با تشکیل گروه‌های جهادی در تاسی به مکتب شهدا به‌ویژه مکتب شهید سلیمانی در محرومیت زدایی از جامعه هم تلاش می‌کنند.

انتهای پیام/ب

0

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

آخرین های ورزشی

23:18|

23 فروردین 1402

23:26|

25 فروردین 1402

پربازدیدترین های ورزشی

جدیدترین رتبه بندی تیم‌های باشگاهی فوتبال جهان اعلام شد که در این رتبه بندی نمایندگان استان کرمان خوش درخشیده اند.

سایت های مرتبط