پایگاه خبری، اجتماعی ورزشی پیله کویر
با شماره ثبت ۹۲۴۰۸
6 خرداد 1403 | ساعت 19:02
کد خبر :15038
تاریخ انتشار :27 مهر 1402

آغاز مسابقات ووشوی قهرمانی کشور سبک خواچوان بانوان در کرمان

مسابقات ووشوی قهرمانی کشور سبک خواچوان بانوان با حضور شرکت کنندگانی از  ۹ استان ایران در سالن ورزشی سعادت کرمان آغاز شد.

به گزارش پایگاه خبری پیله کویر، مسابقات ووشوی قهرمانی کشور سبک خواچوان بانوان با حضور پاریزی مدیر کل، معاونین و کارشناسان اداره کل ورزش و جوانان، رئیس و اعضای هیئت ووشوی استان کرمان و رئیس هیئت ووشوی شهرستان کرمان به مناسبت هفته تربیت بدنی و ورزش در سالن ورزشی سعادت آغاز شد.

حدود ۲۶۰شرکت کننده در تمامی رده‌های سنی از ۹ استان کشور به مدت دو روز با هم به رقابت می‌پردازند.

میثم پاریزی مدیرکل ورزش و جوانان استان کرمان در حاشیه برگزاری این رقابت ها، ضمن خیر مقدم به تیم‌ها و ورزشکاران شرکت کننده در مسابقات، ابراز امیدواری کرد، رقابت هایی که برگزار می‌شود، هم به لحاظ کیفی هم به لحاظ کمک به نگاه توسعه ورزش ووش کشور بتواند ظرفیت مناسبی را ایجاد کند.

وی افزود: امروز ورزش کشور و سیاستگذاری ورزش کشور برنامه‌ریزی و چشم انداز بلند مدت برای کسب سهمیه و سکو برای المپیک است.

پاریزی تصریح کرد: ورزش ووشو با توجه به زیبایی‌های خاصی که دارد و از آنجایی که ورزش المپیکی ما است، باید دقت نظر ویژه‌ای روی آن شود و برای گروه‌های سنی مختلف خصوصاً گروه‌های سنی پایه که کار‌های فنی‌شان را با دقت انجام دهند و متناسب با ظرفیت‌های بین‌المللی تلاش کنند و این امر منجر به کسب سهمیه‌های المپیکی در سال‌های آینده شود.

مدیرکل ورزش و جوانان استان کرمان،  مهد ووشوی دنیا را در آسیا دانست و گفت: ایران در آسیا شرایط خوبی را دارد و ورزشکاران و قهرمانان خوبی را توانسته تربیت کند و در رقابت‌های آسیایی هم کسب سهمیه و هم کسب سکو کند که رقابت‌های آسیایی هانگژوی چین را هم دیدیم که ورزشکاران جودوکار ما در این دوره از رقابت‌ها خوب عمل کردند؛ اما انتظارات از این رشته بیشتر بود که امیدواریم با برگزاری این چنین مسابقاتی با تنوع زمانی و مکانی، پیشرفت بیشتر و بهتری را برای رشته ووشوی کشور شاهد باشیم.

انتهای پیام/ب

0

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

آخرین های ورزشی

23:18|

23 فروردین 1402

23:26|

25 فروردین 1402

پربازدیدترین های ورزشی

جدیدترین رتبه بندی تیم‌های باشگاهی فوتبال جهان اعلام شد که در این رتبه بندی نمایندگان استان کرمان خوش درخشیده اند.
تیم ملى بسکتبال سه به سه مردان کشورمان با هدایت محمد سیستانی سرمربی موفق و کرمانی تیم بسکتبال مس کرمان صاحب مدال آسیایى شد.

سایت های مرتبط