پایگاه خبری، اجتماعی ورزشی پیله کویر
با شماره ثبت ۹۲۴۰۸
8 خرداد 1403 | ساعت 02:37
کد خبر :14243
تاریخ انتشار :21 خرداد 1402

ابراز رضایت مدیرکل ورزش کرمان از عملکرد ورزش بانوان

مدیرکل ورزش و جوانان استان کرمان گفت: ورزش بانوان با توجه به زیرساخت‌های موجود، شرایط و محدودیت‌هایی که وجود دارد، از ورزش آقایان قوی‌تر عمل کرده است.

به گزارش پایگاه خبری پیله کویر، میثم پاریزی در «نشست ورزش بانوان استان کرمان، همراه با برگزاری دوره آموزشی سواد رسانه‌ای و تجلیل از مدیران ورزش بانوان» که با حضور معاونین اداره کل ورزش و جوانان استان کرمان در محل هتل ایرانگردی کرمان برگزار شد، گفت: باتوجه به گستردگی و پراکندگی استان، کار کردن بسی سخت و سنگین است، لذا از کسانی که در ورزش همگانی ما راهمراهی می‌کنند، قدردانی می‌کنیم.

او با اشاره به اینکه طبق آخرین سرشماری، جمعیت استان ۳ میلیون و ۵۰۰ هزار نفر است، افزود: در سال ۹۸ حدود ۱۰۷ ورزشکار سازمان‌یافته داشتیم که به علت شیوع بیماری کرونا در اسفند ماه نتوانستیم شاهد به بار نشستن تلاش هایشان باشیم.

پاریزی بیان داشت: فعالیت‌های ورزشی ما در رشته‌های گوناگون تحت شعاع این اپیدمی قرار گرفت و استان کرمان هم مستثنی از سایر استان‌ها نبود؛ لذا تا توانستیم خودمان را با شرایط وفق دهیم، کمی طول کشید و بهرحال چک لیست‌هایی هم تهیه شد.

مدیرکل ورزش و جوانان استان کرمان با بیان اینکه در هیچ یک از دو سال گذشته، به دلیل نوسان دوران کرونا نتوانستیم فعالیت‌های مدنظر را برای ورزشکاران استان پیاده سازی کنیم، گفت: آمار ورزشکاران سازمان یافته در دوران کرونا نسبت به میانگین کشوری بالاتر بود.

پاریزی افزود: آمار ورزشکاران خانم طی دو سال گذشته نسبت به ورزشکاران سازمان یافته مرد، خوب بود و پارسال بالای ۱۲۷ هزار نفر بوده است.

او با بیان اینکه ۴۸ هزار ورزشکار سازمان یافته زن در استان داریم، تصریح کرد: پارسال این آمار به جامعه هدف ۵۹ درصدی ما نزدیکتر شده است و امروز نیاز است که تلاش در حوزه ورزش بانوان با جدیت بیشتری شود.

پاریزی بیان داشت: مواردی که نیاز است مسئولین ورزش بانوان در شهرستان و سایر دوستان با اشراف کامل انجام دهند این است، نسبت به آمار و اطلاعاتی که وجود دارد برنامه ریزی دقیق تری داشته باشند.

او با اشاره به اینکه جامعه هدف ۵۰ درصدی باید ملاک و در اولویت مسئولان و دست‌اندرکاران ورزش استان قرار گیرد، افزود: آمار بانوان ملی پوش، قهرمانان و… را با توجه به اینکه کم کم به بازی‌های آسیایی نزدیک می‌شویم را باید بدانیم؛ لذا درخواست می‌شود، اطلاعات مربوط به فعالیت ورزشکاران زن در سطح استان را ارسال کنید تا بتوانیم یک بازخوردی را نسبت به پارسال داشته باشیم و اقدامات مورد نیاز را انجام دهیم.

پاریزی بیان داشت: باتوجه به شروع فصل تابستان، حتما فعال‌تر باشید؛ چرا که تحرک عمومی و نشاط عمومی در گروه تفکرات و سیاست‌های شما است و اینکه دستگاه‌های دیگر را تا چه مقدار بتوانید با اهداف خود هم سو و همراه کنید نیز از توانایی‌های شما است که بتوانید سرانه ورزشی را در بحث تحرک پذیری افراد بالا ببرید.

او تصریح کرد: توزیع اعتبارات را بر اساس جمعیت و وسعت انجام نمی‌دهیم و بستگی به رویکرد فعالیت‌های شما ورزشکاران در هیئت‌های ورزشیِ شهرستان‌ها دارد که تا چه میزان اثرگذار بوده اید.

مدیرکل ورزش و جوانان استان کرمان با اشاره به اینکه ورزش بانوان با توجه به زیرساخت‌های موجود، شرایط و محدودیت‌هایی که هست، از ورزش آقایان قوی‌تر عمل کرده است، گفت: اگر چه آمار ورزشکاران سازمان یافته آقا در استان بیشتر است؛ ولی ورزشکاران خانم با وجود محدودیت ها، پرقدرت‌تر پیش رفته اند که این نیز جای قدردانی دارد.

پاریزی افزود: حفظ کرامت بانوان در میادین ورزشی بسیار اهمیت دارد و باید مراسم تجلیل از بانوان محجبه را مورد توجه قرار دهید و الگوسازی کنید که با وجود شرایط، توانستند مایه افتخار و مباحات کشور و جامعه ورزشی قرار گیرند.

او ابراز امیدواری کرد، ورزش استان بتواند شرایط خود را روز به روز بهتر کند.

پاریزی افزود: امروز به واسطه نعماتی که در استان وجود دارد و بحث بنگاه‌های اقتصادی و صنایع، فعالیت ما در حوزه قهرمانی جایگاه به نسبت مناسبی دارد؛ اما توازن بین فعالیت‌های حوزه قهرمانی و استفاده از ظرفیت بومی استان وجود ندارد.

او عنوان کرد: از مسئولان ارشد استان خواستیم بین اعتباراتی که در برخی جا‌ها هزینه می‌شود و در برخی از شهرستان‌ها صرفا با هزینه کمتری می‌توان کار‌های بزرگتر کرد، توازن برقرار شود؛ اما انتظار داریم بازخوردی از رشته‌ها در هیئت‌های ورزشی که به صورت حرفه‌ای فعالیت می‌کنند داشته باشیم.

مدیرکل ورزش و جوانان استان کرمان افزود: استان کرمان با داشتن ۱۱ هزار روستا و ۲ هزار ۵۰۰ روستای دارای دهیاری و شورا، چند بار توانستیم مناسب با شرایط استان، برخی دستورالعمل‌ها را اصلاح و کاربردی‌تر اقدام کنیم و این نیز برای ورزش استان موضوع خوبی نیست.

پاریزی تصریح کرد: این دستورالعمل‌ها به صورت نسخه واحد در سراسر کشور ارسال و انجام می‌شوند، ولی در کرمان با همین اعتبارات حداقلی کار‌های مفیدتری را می‌توان انجان داد؛ لذا درخواست دارم که به این موضوع بیشتر دقت کنید و دستورالعمل هارا بگیرید و پیشنهادات خود را ارائه کنید تا در سمینار‌های کشوری مطرح کنیم که اگر قرار به اصلاح شدن هست، متناسب با شرایط استان‌ها انجام شود.

انتهای پیام/ب

0

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

آخرین های ورزشی

23:18|

23 فروردین 1402

23:26|

25 فروردین 1402

پربازدیدترین های ورزشی

جدیدترین رتبه بندی تیم‌های باشگاهی فوتبال جهان اعلام شد که در این رتبه بندی نمایندگان استان کرمان خوش درخشیده اند.

سایت های مرتبط