پایگاه خبری، اجتماعی ورزشی پیله کویر
با شماره ثبت ۹۲۴۰۸
6 خرداد 1403 | ساعت 08:04
کد خبر :15837
تاریخ انتشار :13 اسفند 1402

استاندار کرمان:

امکانات ورزشی دولت در اختیار طرح مهارتی دانش‌آموزان قرار گیرد

استاندار کرمان گفت: باید امکانات ورزشی تمام دستگاه‌های اجرایی در اختیار اجرای طرح مهارتی آموزش و پرورش گذاشته شود.

به گزارش پایگاه خبری پیله کویر، محمدمهدی فداکار امروز در شورای آموزش و پرورش استان کرمان با اشاره به طرح‌های ورزشی وزارت آموزش و پرورش ویژه دانش‌آموزان در دوره‌های مختلف تحصیلی تاکید کرد: باید امکانات ورزشی تمام دستگاه‌ها در اختیار اجرای این طرح‌ها گذاشته شود.

وی افزود: اداره کل ورزش و جوانان استان نیز طرح مشترکی در حوزه دانش‌آموزی دارند که با هماهنگی آموزش و پرورش و بومی‌سازی آن می‌تواند به بهترین شکل اجرایی شود.

فداکار تصریح کرد: ظرفیت‌های بخش دولتی و خصوصی و طرف‌های خدمات به کار گرفته شود تا طرحی منسجم و جمعی در ارتباط با شور و نشاط دانش‌آموزات اجرا شود.

استاندار کرمان به اهمیت طرح حمایت از خانواده و جوانی جمعیت نیز اشاره کرد و گفت: مخاطب اصلی این طرح، آموزش و پرورش است که جمعیت تحت پوشش بالایی را دارد و باید مشارکت و توجه جدی به جلسات مرتبط با آن داشته باشند.

وی ابراز داشت: آموزش و پرورش از بزرگترین مجموعه‌هایی است که می‌تواند به کمک این طرح بیاید؛ چون با نسل جدید ارتباط دارند.

رضا رضایی مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان نیز از برگزاری کنگره بزرگداشت شهدای معلم و دانش‌آموز استان با حضور وزیر آموزش و پرورش خبر داد و گفت: این برنامه پنج‌شنبه هفته جاری ۱۷ اسفند ماه برگزار می‌شود و شورای معاونان وزارت آموزش و پرورش و مدیران کل آموزش و پرورش سراسر کشور نیز در کرمان گردهمایی خواهند داشت.

وی افزود: در طرح وزارت آموزش و پرورش و شیوه‌نامه ابلاغی در ارتباط با مهارت ورزشی دانش‌آموزان، امسال ۲۰ درصد دانش‌آموزان استان جامعه هدف قرار دارند که شامل ۳۸ هزار نفر است.

رضایی تصریح کرد: آزمون استخدامی آموزش و پرورش برای سال ۱۴۰۳ نیز جمعه هفته جاری با حضور ۳۱ هزار و ۷۵۸ داوطلب از سوی سازمان سنجش برگزار می‌شود که ۹۳۶ نفر برای آموزگاری و ۵۷ نفر برای آموزش استثنایی پذیرش می‌شوند.

انتهای پیام/ب

0

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

آخرین های ورزشی

23:18|

23 فروردین 1402

23:26|

25 فروردین 1402

پربازدیدترین های ورزشی

سایت های مرتبط