پایگاه خبری، اجتماعی ورزشی پیله کویر
با شماره ثبت ۹۲۴۰۸
27 تیر 1403 | ساعت 09:07
کد خبر :14407
تاریخ انتشار :14 تیر 1402

بازار ۳۰۰ میلیارد تومانی لوازم ورزشی کرمان در انتظار سرمایه‌گذار

مدیرکل ورزش و جوانان استان کرمان گفت: اقلام، تجهیزات و کالا‌های ورزشی مصرفی مردم، باشگاه‌ها، هیئت‌ها و ادارات این استان با ارزش سالانه ۲۰۰ تا ۳۰۰ میلیارد تومان در انتظار سرمایه گذار و تولیدکنندگان است.

به گزارش پایگاه خبری پیله کویر، میثم پاریزی در شورای راهبری جشنواره و نمایشگاه عزت و پیشرفت و معرفی توانمندی‌های ورزش کرمان برای نخستین بار در کشور افزود: هزار میلیارد تومان گردش مالی باشگاه‌های این استان و وجود تیم‌های لیگ برتری پرتعداد کرمان جذابیتی به تولید کنندگان می‌دهد که با حضور در این نمایشگاه با ظرفیت‌های این حوزه آشنا شوند.

او با تاکید بر اینکه برگزاری این نمایشگاه سرمایه گذاران را با فرصت‌های سرمایه گذاری کرمان آشنا می‌کند، ابراز داشت: فروشندگان لوازم ورزشی باید به عرصه تولید ورود کنند؛ زیرا واسطه گری‌ها دیگر جایگاهی در ورزش این استان ندارد.

مدیرکل ورزش و جوانان استان کرمان تاکید کرد: برنامه ریزی دولت برای تولید کالا‌های ورزشی در راستای بی نیازی از تولیدات خارجی است و ما باید حداقل نیاز کرمان را تولید و تامین کنیم.

او با بیان اینکه نیاز‌های هیئت‌ها و باشگاه‌های استان کرمان باید احصا و به دبیرخانه جشنواره اعلام شود، تصریح کرد: مرکز مشارکت‌ها و اقتصاد وزارت ورزش و جوانان با رویکرد برنامه محور در راستای تولید نیاز‌های داخلی کشور و با هدف عملیاتی شدن شعار سال فعالیت می‌کند و انجام این اقدامات فراتر از برنامه وزارت ورزش، مورد تاکید دولت و کارگروه اشتغال استان کرمان قرار دارد.

پاریزی با اشاره به برنامه ریزی‌های هدفمند برگزاری این جشنواره افزود: مبحث اشتغال فقط دغدغه یک وزارتخانه نیست؛ بلکه همه ارکان و نهاد‌های کشور را درگیر می‌کند لذا باید به این حوزه ورودی جدی داشته باشیم.

او با اشاره به اینکه پیشرفت کشور ماحصل اشتغال و تولید داخلی است، عنوان کرد: اگر جدی‌تر به حوزه تولید بپردازیم می‌توانیم ضمن اشتغالزایی، نیاز کشور را هم تامین کنیم و حتی برنامه توسعه صادرات را پیش ببریم؛ اما هم افزایی درون دستگاهی برای تحقق این امر ضروری است.

پاریزی بیان داشت: مردم بزرگترین سرمایه اجتماعی وزارت و اداره کل ورزش و جوانان استان کرمان هستند؛ اما باید این ظرفیت بسیار بزرگ را به صورت اثرگذار به حوزه سرمایه گذاری در صنعت ورزش هدایت کنیم و بحث دیگر بنگاه‌ها و سرمایه گذاران اقتصادی و تولید کنندگان هستند که با مشوق‌های حوزه ورزش می‌توانند در این بخش سرمایه گذاری کنند.

مدیرکل ورزش و جوانان استان کرمان با اشاره به ضرورت حمایت تمامی بخش‌ها از تولید داخلی افزود: باید ابتدا نیاز‌های ورزش کشور را در اقلام مصرفی و غیرمصرفی و وارداتی احصا کنیم و متناسب با آن‌ها تولید و عرضه داشته باشیم.

او با اشاره به ضرورت مشارکت مردم در امور سرمایه گذاری حوزه صنعت ورزش عنوان کرد: مقایسه تولیدات داخلی و وارداتی و کیفیت محصولات باید در نمایشگاه مورد توجه قرار گیرد و تناسب قیمت‌ها در مقایسه با نمونه‌های خارجی باید به گونه‌ای باشد که برای مجموعه مردم، بنگاه‌ها و باشگاه ها، ادارات و هیات‌های استانی جذابیت داشته باشد.

پاریزی با اشاره به برگزاری جشنواره و نمایشگاه معرفی توانمندی صنعت ورزش ایران برای نخستین بار در کشور و در استان کرمان گفت: اقداماتی در این حوزه طی سال‌های گذشته داشتیم، تولیدکنندگان خوبی داریم که بخشی از نیاز کشور را تامین می‌کنند و رقابت خوبی در حوزه کیفیت و قیمت محصولات تولیدی دارند؛ اما میزان این تولیدات متناسب با نیاز ورزش کشور نیست.

او با اشاره به ضرورت حمایت دستگاه‌ها و حوزه رسانه از این رویداد گفت: باید ظرفیت شناسی خوبی در تولیدات دانش بنیان و اشتغال آفرین داشته باشیم و نیازسنجی مخاطب را باید مورد نظر داشته باشیم و با نگاه عملیاتی این اتفاق را رقم بزنیم.

مدیرکل ورزش و جوانان کرمان افزود: باید نیازسنجی متناسب با نیاز استان داشته باشیم و سپس کار مقایسه‌ای انجام دهیم و مطالعات هدفمند انجام شود تا به تولید محصول با کیفیت و قابل رقابت در بازار جهانی دست یابیم.

همت لهراسبی فرد رییس گروه مرکز مشارکت‌ها سرمایه گذاری و اقتصاد وزارت ورزش و جوانان نیز در این نشست با معرفی بخش‌های مختلف جشنواره، جزییات آن را تشریح کرد.

انتهای پیام/ب

 

0

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

آخرین های ورزشی

23:18|

23 فروردین 1402

23:26|

25 فروردین 1402

پربازدیدترین های ورزشی

جدیدترین رتبه بندی تیم‌های باشگاهی فوتبال جهان اعلام شد که در این رتبه بندی نمایندگان استان کرمان خوش درخشیده اند.

سایت های مرتبط