پایگاه خبری، اجتماعی ورزشی پیله کویر
با شماره ثبت ۹۲۴۰۸
4 خرداد 1403 | ساعت 23:20
کد خبر :14759
تاریخ انتشار :19 شهریور 1402

مدیرکل ورزش و جوانان کرمان:

باید آمار ورزشکاران سازمان یافته استان به رقم واقعیش نزدیک شود

مدیرکل ورزش و جوانان استان کرمان با اشاره به اینکه حداقل دو برابر آمار ورزشکاران سازمان یافته، استفاده کننده از خدمات ورزشی داریم، گفت: هیئت های پزشکی ورزشی باید تلاش کنند تا آمار ورزشکاران سازمان یافته استان به رقم واقعیش نزدیک شود.

به گزارش پایگاه خبری پیله کویر، میثم پاریزی در مجمع انتخاباتی رئیس هیئت پزشکی ورزشی استان کرمان که در محل هتل ایرانگردی برگزار شد، انتخاب مجدد جمالیزاده به عنوان رئیس هیئت پزشکی ورزشی استان را تبریک گفت و بیان داشت: امیدواریم کما فی سابق، هیئت پزشکی ورزشی استان با برنامه ریزی دقیق و درست، کار برنامه محور، انضباط مالی مناسب و رعایت قوانین و مقررات  و نگاهی که دربحث توسعه خدمات پزشکی در حوزه ورزشکاران آسیب دیده دارند و نگاه به کیفی سازی خدمات پزشکی که در هیئت استان وجود داشته، بتواند بهتر از گذشته در دوره جدید با تیم مدیریتی که در کنارشان انتخاب شدند، کار خود را ادامه دهد.

او یاد و خاطره علی زنگی آبادی، چهره ملی دوچرخه سواری کشور را گرامی داشت و گفت: قطعاً وی، چهره ماندگار ورزش استان کرمان و کشور بوده و خواهند ماند.

پاریزی افزود: هیئت پزشکی ورزشی در تمامی شهرستان های استان به دلیل وجود ورزشکاران سازمان یافته در رشته های ورزشی مختلف فعال است که انتظار داریم زودتر روسای هیئت ها معرفی شوند تا کار شهرستان ها در کنار هیئت استان در موازات هم بتواند پیش رود.

مدیرکل ورزش و جوانان استان کرمان تصریح کرد: معمولاً در استان ها، ملاک عمل و قضاوت بحث ورزشکاران سازمان یافته است که به جرأت باید گفت، ما حداقل دو برابر آمار ورزشکاران سازمان یافته مان در استان، استفاده کننده از خدمات ورزشی داریم و باید دقت نظر بیشتری وجود داشته باشد و هیئت های پزشکی ورزشی چه استان چه شهرستان ها  باید جلساتی را به صورت مشترک با هیئت های ورزشی برگزار کنند که این حساسیت ایجاد شود تا آمار ورزشکاران سازمان یافته استان را به رقم واقعیش نزدیک کنیم.

پاریزی به بحث کلینک تخصصی پزشکی ورزشی نیز اشاره و تصریح کرد: پیشنهادم این است، این کلینیک تخصصی پزشکی ورزشی در شهرستان هایی که آمار ورزشکاران سازمان یافته بالایی دارند و خودشان داوطلب به مشارکت در راه اندازی آن هستند ( چه به لحاظ تأمین فضا و چه تجهیزات) راه اندازی شود تا به ورزشکاران آسیب دیده که مراجعه شان به مرکز استان سخت است، کمک کند.

او بیان داشت: در دوره کرونا به واسطه محدودیت استفاده از اماکن ورزشی و تعطیلی باشگاه ها و بسیاری از رشته ها، شاهد افت در آمار ورزشکاران سازمان یافته درکل کشور بودیم.

پاریزی گفت: استان کرمان در مقایسه با سایر استان های کشور حتی با وجود افت در آمار باز هم آمار قابل قبولی داشت و در این زمینه زحمت کشیده شد.

مدیرکل ورزش و جوانان استان کرمان افزود: همکاران من در اداره کل ورزش و جوانان استان با همراهی دانشگاه علوم پزشکی و مجموعه بازرسی استان در آن مقطع چک لیست هایی تهیه کردند که متناسب با آن، امکان برای استفاده ورزشکاران از باشگاه های ورزشی به وجود می آمد که این چک لیست ها در اختیار وزارتخانه هم قرار گرفت تا به عنوان نمونه برای سایر استان های کشور هم استفاده شود و خود این عمل، کار موفقی بود که هیئت پزشکی ورزشی هم در اجرای کار، نقش بسزایی داشت.

در پایان این مجمع انتخاباتی، حسین جمالیزاده با کسب ۱۵ رای از مجموع ۱۵ رای به مدت چهار سال، ریاست هیئت پزشکی ورزشی استان کرمان را عهده‌دار شد.

انتهای پیام/ب

 

 

 

 

0

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

آخرین های ورزشی

23:18|

23 فروردین 1402

23:26|

25 فروردین 1402

پربازدیدترین های ورزشی

جدیدترین رتبه بندی تیم‌های باشگاهی فوتبال جهان اعلام شد که در این رتبه بندی نمایندگان استان کرمان خوش درخشیده اند.

سایت های مرتبط