پایگاه خبری، اجتماعی ورزشی پیله کویر
با شماره ثبت ۹۲۴۰۸
26 تیر 1403 | ساعت 19:26
کد خبر :14772
تاریخ انتشار :20 شهریور 1402

مدیر عامل باشگاه مس رفسنجان:

به خاطر کسب رتبه پنجم 25 میلیارد بدهکار شده ایم

مدیرعامل باشگاه مس رفسنجان گفت: به خاطر آپشن کسب رتبه پنجم که فصل گذشته در قراردادها گنجانده شده، مبلغی در حدود 20 تا 25 میلیارد تومان باید پرداخت کنیم.

به گزارش پایگاه خبری پیله کویر، حسین پورمحمدی در گفت وگو با برنامه مجله فوتبال شبکه خبر سیما با اشاره به مشکلات مالی تحمیل شده به باشگاه مس رفسنجان اظهار داشت: تیم های صنعتی مثل بقیه تیم ها با تغییر مدیریت ها دچار تغییر در بودجه خود می شوند؛ به عنوان مثال شما در سال های قبل شاهد بودید که مس کرمان زمانی تا لیگ قهرمانان آسیا هم پیش رفت؛ اما یکی دو سال بعد به لیگ یک سقوط کرد. برای ذوب آهن هم این اتفاق در مقاطعی افتاد و بعد از حضور در فینال آسیا چند سال برای بقا در لیگ برتر دست و پا می زد. اینطور نیست که یک تیم صنعتی همیشه در وضعیت خوب مالی بماند.

او در پاسخ به این سوال که بدهی 230 میلیارد تومانی باشگاه مس رفسنجان درست است، گفت: باشگاه مس رفسنجان درگیر بدهی هایی از سال گذشته شده است؛ طبق گزارش رسمی حسابرس شرکت مس عددی شبیه به همان عددی که گفتید و بیشتر از 200 میلیارد تومان بدهی باقی مانده و این مسئله در روند حرکتی باشگاه اثرات منفی داشته است.

پورمحمدی درباره اینکه گفته می شود آپشن عجیبی در قرارداد پارسال اعضای مس رفسنجان وجود داشته که بر اساس آن نفرات برای کسب رتبه پنجم مبلغ قابل توجهی دریافت می کنند، تاکید کرد: مسئله ای که چندروز قبل درباره تیم ما پیش آمد و نگرانی بازیکنان فصل قبل را در پی داشت، از همین مسئله نشات می گیرد. از قرارداد بازیکنانی که از فصل قبل باقی ماندند ما نتوانستیم حدود 10 درصد آخر را پرداخت کنیم. همچنین موضوع دیگر همین آپشن های موجود در قراردادها است که یکی از آنها به کسب رتبه پنجمی برمی گردد.

مدیرعامل مس رفسنجان افزود: به خاطر آپشن کسب رتبه پنجم که در ابتدای فصل گذشته در قرارداد اعضای تیم گنجانده شده، مبلغی در حدود 20 تا 25 میلیارد تومان باید پرداخت کنیم و این جزو تعهدات باشگاه است. انشاالله تا چند وقت آینده آن را پرداخت می کنیم.

پورمحمدی در خصوص رایزنی با مدیران شرکت ملی صنایع مس ایران برای حل مشکلات تصریح کرد: ما با مسئولان صحبت های خوبی داشتیم. درست است مشکلات مالی وجود دارد؛ اما با تعصبی که بازیکنان ما دارند، شک نداریم از بازی بعدی به ریل سابق برمی گردیم و با کمک هایی که خرمی شاد مدیرعامل شرکت مس و اکبر محمدی که امور ورزش را در اختیار دارند، انجام می دهند ان شاءالله مشکلات موجود رفع می شود و به شرایط خوبمان برمی گردیم.

او افزود: مشکلات موجود در باشگاه مس رفسنجان به شرکت مس مربوط نمی شود. این مسئله به خاطر بدهی هایی است که از گذشته به جا مانده است؛ بدهی هایی که جزو تعهدات شرکت مس نبوده و جالب است که بدانید این بدهی از اصل بودجه بسیار بیشتر است!

پورمحمدی در پاسخ به این سوال که آیا اعتقاد دارد مدیریت قبلی باشگاه مس رفسنجان عامل ایجاد بدهی ها بوده، گفت: بنده از هفته دوازدهم فصل گذشته به عنوان مدیرعامل کارم را شروع کردم و این تعهدات به گردن من افتاد و حرفی هم نیست و باید انجام بدهیم، اما مسئله اینجا است که منبعی برای پرداخت بدهی ها وجود ندارد. در فصل گذشته بنده توانستم 100 میلیارد تومان بودجه متمم بگیرم و بخشی از مشکلات موجود در باشگاه را حل کنم؛ اما این مسائل هنوز ادامه دارد، با این حال امیدوار به رفع آن هستیم.

انتهای پیام/ب

0

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

آخرین های ورزشی

23:18|

23 فروردین 1402

23:26|

25 فروردین 1402

پربازدیدترین های ورزشی

جدیدترین رتبه بندی تیم‌های باشگاهی فوتبال جهان اعلام شد که در این رتبه بندی نمایندگان استان کرمان خوش درخشیده اند.

سایت های مرتبط