پایگاه خبری، اجتماعی ورزشی پیله کویر
با شماره ثبت ۹۲۴۰۸
6 خرداد 1403 | ساعت 12:20
کد خبر :13967
تاریخ انتشار :17 اردیبهشت 1402

تأکید مدیرکل ورزش کرمان بر توجه به مباحث فرهنگی و ارتقای سطح آموزش 

مدیرکل ورزش و جوانان استان کرمان، توجه به بحث فرهنگی و ارتقای سطح آموزش با تربیت مربی و داور را از اولویت‌های رئیس جدید هیئت برشمرد.

به گزارش پایگاه خبری پیله کویر، میثم پاریزی مدیرکل ورزش و جوانان استان کرمان در مجمع انتخاباتی رئیس هیئت تکواندوی استان کرمان که با حضور هادی ساعی رئیس فدراسیون تکواندوی جمهوری اسلامی ایران و اعضای مجمع در محل هتل آسمان برگزار شد، ضمن خیرمقدم به حاضران در مجمع، انتخاب صانعی را به عنوان رئیس جدید هیئت تکواندوی استان کرمان تبریک گفت و بیان داشت: اگر این مسئولیت‌ها در مسیر خدمتگزاری نباشد، نتیجه‌ای جز خسران نخواهد داشت.

او افزود: تکواندو، ورزشی بسیار زیبا با ظرافت‌های زیاد است و کرمان به عنوان یک پازل از ورزش کشور، نیازمند یک همت جمعی است تا این رشته ورزشی را به نسبت سایر ورزش‌های رزمی به جایگاه اصلی خود برساند.

پاریزی به مسائل فرهنگی اشاره کرد و بیان داشت: هیئت تکواندو در بین مجموعه هیئت‌های ورزشی، بر اساس آماری که در حوزه شهدای ورزشکار دارد، با توجه به اینکه آمار شهدای ورزشکار تکواندو بیشترین آمار است، این امکان را دارد، یک یادواره شهدا به صورت اختصاصی برگزار کند که امیدواریم این کار بتواند سرلوحه‌ای برای اقدامات موثر فرهنگی و برنامه‌هایی که شاخص‌های فرهنگی را در بخش‌های مختلف تقویت کند، به ویژه در حوزه بانوان، نوع پوشش و شرکت شان در رقابت ها، و مواردی که ضرورتش امروز بیشتر از گذشته احساس می‌شود، باشد.

او توجه به بحث فرهنگی و ارتقای سطح آموزش با تربیت مربی و داور را از اولویت‌های رئیس جدید هیئت برشمرد و تصریح کرد: قطعاً با حمایت فدراسیون می‌توان با برگزاری دوره‌های آموزشی سبب افزایش آماری سطح کمی ورزشکاران سازمان یافته شد.

مدیرکل ورزش و جوانان استان کرمان با اعلام اینکه استان کرمان با ۲۳ شهرستان، ۱۱ درصد خاک کشور را به خود اختصاص داده و دارای گستردگی خاصی به لحاظ اقتصادی، صنعتی، فرهنگی و اقلیمی است، گفت: برای شهرستان‌های استان در حوزه حمایتی نمی‌توان نسخه واحدی نوشت؛ بلکه باید شهرستان‌ها در یک برش مناسب با توجه به شرایطی که دارند تفکیک شوند و این تفکیک بتواند به ارتقای ورزش در بخش‌های مختلف کمک کند.

پاریزی افزود: روسای هیئت‌های ورزشی باید هوشمندی لازم را داشته باشند که با این تفکیک و برنامه ریزی بتوان ضمن حمایتی که می‌شود استعداد‌ها را مخصوصا در شهرستان‌های محروم کشف کرد و پرورش داد و بستر را برای رشد استعداد‌ها فراهم ساخت؛ چرا که شهرستان‌ها پیشانی کار ورزش ما هستند.

او ضمن خرسندی از برگزاری لیگ‌های تکواندو در رده‌های سنی، آن را کار ارزشمندی خواند و تصریح کرد: باید از همه ظرفیت‌های استان در بخش‌های مختلف برای این رشته ورزشی استفاده کنید.

پاریزی در بخش دیگری از سخنانش به مجمع سالیانه اشاره کرد و بیان داشت: باید مجامع سالیانه طی دوره چهارساله، حداقل سه بار برگزار شوند و در آن‌ها عملکرد مالی و عملکرد فنی هیئت حسابرسی و بررسی شود و گزارش آن یک هفته قبل از برگزاری مجمع در اختیار اعضای مجمع قرار گیرد.

او به حادثه سقوط بالگرد در کرمان اشاره کرد و گفت: روزی که ما میزبان سمینار مدیران کل ورزش و جوانان استان‌ها بودیم، حادثه تلخی رخ داد.

پاریزی افزود: اگرچه سمینار خیلی خوبی برگزار شد، اما بهرحال یک حادثه دلخراش اتفاق افتاد و
خدارو شکر می‌کنیم کمترین تلفات رخ داد.

او برای همه آرزوی سلامتی کرد و بیان داشت: با توجه به تجربه‌ای که دارم، باید بگویم همه چیز در یک لحظه تمام خواهد شد؛ لذا امیدواریم در مسیری باشیم که عاقبت بخیر شویم.

در این آیین هادی ساعی با اهدای شیلد فدراسیون از میثم پاریزی مدیرکل ورزش و جوانان استان کرمان قدردانی کرد.

در پایان این مجمع انتخاباتی اکبر صانعی با کسب ۲۳ رای از مجموع آرا برای ۴ سال به عنوان رئیس هیئت تکواندو استان کرمان انتخاب شد.

انتهای پیام/ب

0

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

آخرین های ورزشی

23:18|

23 فروردین 1402

23:26|

25 فروردین 1402

پربازدیدترین های ورزشی

سایت های مرتبط