پایگاه خبری، اجتماعی ورزشی پیله کویر
با شماره ثبت ۹۲۴۰۸
26 تیر 1403 | ساعت 22:58
کد خبر :14593
تاریخ انتشار :19 مرداد 1402

مدیرکل ورزش کرمان:

در سیاست‌گذاری استان به ورزش بانوان توجه ویژه‌ای می‌شود

مدیرکل ورزش و جوانان استان کرمان گفت: حضور ۲۳ تیم بانوان در رقابت‌های لیگ برتر نشان می‌دهد در سیاست‌گذاری استان به ورزش بانوان توجه ویژه‌ای می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری پیله کویر، میثم پاریزی صبح امروز ۱۹ مردادماه در نشست با روسا و نواب رئیس هیئت‌های ورزشی و مسئولان ورزش بانوان استان کرمان با معاون توسعه ورزش بانوان وزارت ورزش و جوانان گفت: یک میلیون و ۵۰۰ هزار متر فضای ورزشی در استان کرمان داریم که نگاه این بود توازن و رعایت عدالت در استفاده از این فضا‌ها در بین بانوان و آقایان صورت بگیرد و در قرارداد و نوع واگذاری فضا‌ها در این زمینه تلاش داریم.

او افزود: فضای اختصاصی ورزشی برای بانوان در استان کرمان، کافی نیست و باید در تکمیل و احداث پروژه‌های جدید و نیمه تمام توجه ویژه به این امر صورت بگیرد.

پاریزی تصریح کرد: در سال گذشته ۱۲۰ هزار ورزشکار سازمان یافته در استان داشتیم که ۵۰ هزار نفر آن‌ها بانوان بودند و حضور ۲۳ تیم بانوان در رقابت‌های لیگ برتر نشان می‌دهد در سیاست‌گذاری استان به ورزش بانوان توجه ویژه می‌شود.

مدیرکل ورزش و جوانان استان کرمان گفت: در بخش ورزش قهرمانی در رقابت‌های پارالمپیک گذشته چهار ورزشکار اعزام کردیم و سه مدال کسب کردند که دو نفر از آنان زهرا نعمتی و عشرت کردستانی بودند.

او در ادامه با اشاره به حضور بانوان در مسابقه دیروز لیگ برتر فوتبال در ورزشگاه شهید سلیمانی سیرجان افزود: از بانوان سیرجانی تشکر ویژه دارم که این اعتماد را برای حضور بانوان در رقابت‌های ورزشی را به وجود آوردند و فضای خیلی خوبی بود و امیدواریم در مسابقات بعدی و استان‌هایی که این امکان را دارند، شاهد حضور بانوان درمسابقات مختلف و ورزشگاه‌ها باشیم.

پاریزی با تاکید بر توجه به مسائل فرهنگی و مسائل اخلاقی در حوزه ورزش تصریح کرد: حفظ ارزش‌ها و شاخص‌های فرهنگی باید خط قرمز کسانی باشد که در حوزه ورزش تصمیم گیری می‌کنند.

انتهای پیام/ب

0

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

آخرین های ورزشی

23:18|

23 فروردین 1402

23:26|

25 فروردین 1402

پربازدیدترین های ورزشی

جدیدترین رتبه بندی تیم‌های باشگاهی فوتبال جهان اعلام شد که در این رتبه بندی نمایندگان استان کرمان خوش درخشیده اند.

سایت های مرتبط