پایگاه خبری، اجتماعی ورزشی پیله کویر
با شماره ثبت ۹۲۴۰۸
4 خرداد 1403 | ساعت 22:55
کد خبر :14246
تاریخ انتشار :22 خرداد 1402

دعوتِ معاون ورزش بانوان کرمان از بنگاه‌های اقتصادی برای حمایت از ورزش 

به گزارش پایگاه خبری پیله کویر، عذرا ریاحی معاون ورزش بانوان اداره کل ورزش و جوانان استان کرمان در «نشست ورزش بانوان استان کرمان، همراه با برگزاری دوره آموزشی سواد رسانه‌ای و تجلیل از مدیران ورزش بانوان» که با حضور پاریزی مدیرکل و معاونین اداره کل ورزش و جوانان استان کرمان در محل هتل ایرانگردی کرمان برگزار شد، ضمن قدردانی از حضار شرکت کننده در این نشست، به بیان گزارشی از وضعیت ورزش بانوان استان پرداخت و گفت: استان کرمان در ۴۸ رشته ورزشی در بخش بانوان فعالیت می‌کند که از این ۴۸ رشته ورزشی، هم اکنون ۱۰۷ ورزشکار در اردو‌های تیم ملی حضور دارند که به تناسب خود استان، جایگاه خوبی است.

او افزود: ۴۶ بازیکن ما در رشته‌های مختلف، عضو تیم ملی هستندکه حمایت و همکاری نواب رئیس هیئت‌های استانی سبب شده است تا این ورزشکاران در اردو‌ها بدرخشند.

ریاحی تصریح کرد: هم اکنون ۱۱ مربی و داور در عرصه ملی ورزش بانوان داریم.

او بیان داشت: در زمینه فعالیت‌هایی که در بحث استانی انجام شده، ۲۳۶ مسابقه در بحث قهرمانی استان، لیگ استان یا انتخابی‌های استانی انجام شده و ۴۰ میزبانی کشوری داشتیم.

معاون ورزش بانوان اداره کل ورزش و جوانان استان کرمان با اعلام اینکه ۱۹۲ مورد اعزام داشتیم، گفت: خوشبختاته بنا به شرایطی که استان دارد در بحث حرفه‌ای و باشگاه داری توانسته ایم خوب عمل کنیم.

ریاحی افزود: هرچند باز هم استان توان دارد تیم‌های بیشتری در لیگ داشته باشد، اما متأسفانه مشکلات مالی باشگاه‌ها و هزینه‌های سنگینی که آقایان روی دوش باشگاه‌ها می‌گذارند، سبب شده، باشگاه‌ها از پذیرش بانوان خودداری کنند.

او تصریح کرد: با همه‌ی این ها، ما در لیگ داری جزو استان‌های خوب کشور هستیم که جا دارد همین جا از باشگاه‌های بزرگ استان که از ورزش بانوان حمایت می‌کنند، قدردانی کنیم.

ریاحی بیان داشت: تعدادی از رشته‌های ورزشی مانند کاراته، تیراندازی، کونگ فو و … حمایت هیچ ارگانی را ندارند و به همت خود و روسای هیئت‌های استانی در لیگ‌های کشوری شرکت می‌کنند که جا دارد از آن‌ها نیز قدردانی کنیم.

مسئول ورزش بانوان اداره کل ورزش و جوانان استان کرمان به مزایای برگزاری لیگ‌ها پرداخت و گفت: لیگ این فرصت را به ما می‌دهدکه یک ورزشکار چندین دوره در مسابقات شرکت کند و این حضور مداوم سبب آمادگی بیش از پیش ورزشکار می‌شود.

ریاحی با اعلام اینکه حمایت از ورزش بانوان و رشته‌های ورزشی بانوان هزینه بر نیست از بنگاه‌های اقتصادی استان برای حمایت از ورزش بانوان دعوت کرد.

او با بیان اینکه در مجموع طی پارسال ۲۸ مدال بین المللی در عرصه برون مرزی کسب شد، افزود: طی همین بازه زمانی ۲ هزار و ۳۷۸ برنامه همگانی، ۴۳۳ برنامه در بحث ورزش روستایی بانوان و ۳۰۸ برنامه در بخش فرهنگی اجرا شده است.

ریاحی تصریح کرد: مطلبی مهمی که شاید کمتر مورد توجه قرار گرفته باشد، این است، در المپیاد استعداد‌های برتر کشور، اصلا جایگاه استان کرمان خوب نبود.

او بیان داشت: در حقیقت، جایگاه ما به دلیل جایگاه آقایان تحت تأثیر قرار می‌گرفت؛ چرا که ما به نسبت خودمان جایگاه سیزدهم را داشتیم.

مسئول ورزش بانوان اداره کل ورزش و جوانان استان کرمان گفت: با توجه به اینکه المپیاد در پیش است و امسال ملاک ارزیابی ادارات ورزش و جوانان استان ها، هیئت‌های ورزشی هستند، لذا نواب رئیس هیئت‌ها و مسئولان ورزش بانوان شهرستان‌ها باید از اکنون تیم‌ها را تشکیل دهند و کار را به لحظات آخر نیندازید.

ریاحی افزود: پارسال در ۱۷ رشته ورزشی از ۱۲ شهرستان شرکت کردیم که کل سرویس دهی المپیاد استعداد‌های برتر در مرکز استان انجام می‌شد و این خوب نیست و ضعف ورزش بانوان در شهرستان‌ها را نشان می‌دهد.

او با تأکید بر فعال کردن همه رشته‌های ورزشی در شهرستان، تصریح کرد: در چندین رشته ورزشی مانند دوچرخه سواری، سنگ نوردی و … در شهرستان‌ها هیچ بازیکنی نداریم؛ اما در جودو از سه شهرستان بازیکن داشتیم و این نشان می‌دهد جودو توانسته شهرستان هایش را مدیریت کند.

ریاحی از نواب رئیس هیئت‌های ورزشی خواست، از اکنون به فکر برگزاری مسابقات قهرمانی استان باشند و برای این کار با فدراسیون هماهنگ باشند و رده‌های سنی خود را بپرسند.

او با بیان اینکه تجربه نشان داد، هیئت‌هایی که تلاش داشتند و برنامه ریزی کردند موفق شدند از هیئت‌های استان درخواست کرد، از هم اکنون برنامه ریزی کنند تا پس از انجام مسابقات قهرمانی استان و برگزاری اردو و تمرین با ورزشکاران، امسال بتوانیم نتایج خوبی کسب کنیم.

ریاحی بیان داشت: متاسفانه در رقابت‌های استعداد‌های برتر در بحث بازی‌های تیمی ضعیف عمل کرده ایم، فقط در بسکتبال توانستیم به یک هشتم نهایی راه پیدا کنیم، بقیه رشته‌ها در همان گام‌های نخست حذف شدند.

او افزود: رشته‌های مختلف ورزشی باید تلاش کنند تا امسال جایگاه خوبی برای استان کسب کنند.
در این آیین از مدیران ورزش بانوان استان کرمان تجلیل شد.

بدین ترتیب ابتدا از خانم‌ها زینلی، گرامی، نژاد زمانی و پیرایش مسئولین ورزش بانوان استان تجلیل شد.
از روسای ادارات و مسئولین ورزش بانوان که در گروه‌های مختلف به عنوان برتر انتخاب شده بودند نیز تجلیل شد.

بر این اساس سیرجان و کرمان به عنوان شهرستان‌های گروه اول، زرند و شهربابک به عنوان گروه دوم و عنبرآباد و انار به عنوان گروه سوم مورد تجلیل قرار گرفتند.

از روسای هیئت‌های ورزشی برتر در حوزه ورزش بانوان و نواب رئیس آن‌ها هم تجلیل شد:

بدین ترتیب از هیئت‌های فوتبال، انجمن‌های ورزشی، کاراته، جانبازان و معلولین، بدمینتون، همگانی، کنگ فو، بیلیارد، وزنه برداری، جودو، دوچرخه سواری، سنگ نوردی و تیر و کمان تجلیل شد.

از بانوان محجبه حجاب برتر ورزش بانوان استان کرمان و نواب رئیس هیئت‌های ورزشی و مسئولین ورزش بانوان شهرستان‌های استان نیز تجلیل شد.

در پایان این مراسم هم پاریزی مدیرکل ورزش و جوانان استان کرمان از ریاحی معاون ورزش بانوان اداره کل ورزش و جوانان استان و محمدی و میر اسماعیلی همکاران وی به واسطه تلاش هایشان در حوزه ورزش بانوان قدردانی کرد.

انتهای پیام/ب

0

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

آخرین های ورزشی

23:18|

23 فروردین 1402

23:26|

25 فروردین 1402

پربازدیدترین های ورزشی

جدیدترین رتبه بندی تیم‌های باشگاهی فوتبال جهان اعلام شد که در این رتبه بندی نمایندگان استان کرمان خوش درخشیده اند.

سایت های مرتبط