پایگاه خبری، اجتماعی ورزشی پیله کویر
با شماره ثبت ۹۲۴۰۸
8 خرداد 1403 | ساعت 04:03
کد خبر :14544
تاریخ انتشار :10 مرداد 1402

طرح ورزشی «یاران سلیمانی» اجرا می‌شود

دبیر کمیته ملی پارالمپیک گفت: طرح ورزشی «یاران سلیمانی» به منظور قدردانی از رشادت‌ها و پایمردی‌های جانبازان با هدف پشتوانه سازی برای تیم‌های ملی انجام می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری پیله کویر، کمال جوانمرد دبیر کمیته ملی پارالمپیک در نشست شورای تربیت بدنی و ورزش استان کرمان که با حضور فداکار استاندار کرمان، میثم پاریزی مدیرکل ورزش و جوانان استان کرمان و اعضا در محل سالن پیامبر اعظم (ص) استانداری کرمان برگزار شد، ضمن تسلیت ایام سوگواری اباعبدالله الحسین علیه السلام و یاران باوفایشان با اعلام اینکه ورزش کشور سه رویداد اصلی را تا سال آینده در پیش دارد، گفت: مسابقات آسیایی هانگژو، کسب سهمیه برای مسابقات المپیک پاریس و رویداد اصلی، المپیک پاریس در شهریور سال آینده را پیش داریم.

او افزود: ۴۸۷ نفر ورزشکار قطعی برای رقابت‌های المپیک و پارالمپیک (۲۱۲ ورزشکار برای پارالمپیک و ۲۷۵ نفر برای المپیک) اعزام می‌شوند که سهم استان کرمان از این تعداد ورزشکار خیلی اندک است؛ لذا به عنوان یک ورزشکار کرمانی از استاندار می‌خواهیم به داد ورزش کرمان برسد.

جوانمرد به توضیحاتی در مورد طرح یاران سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی با عنوان “یاران سلیمانی” پرداخت و تصریح کرد: این طرح قرار است با یک عزم ملی انجام شود.

او با بیان اینکه در تهران جلسات این طرح انجام شده است، بیان داشت: این طرح سه ضلع دارد که یک ضلع آن ورزش و عبارت است از کمیته ملی پارالمپیک در راس و فدراسیون جانبازان و معلولین و در استان‌ها هیئت‌های ورزشی و ادارات کل ورزش و جوانان استان‌ها به عنوان متولی اصلی است.

دبیر کمیته ملی پارالمپیک گفت: ضلع دیگر بنیاد شهید و امور ایثارگران و ضلع سوم نیز تربیت بدنی نیرو‌های مسلح است که این سه ضلع قرار است با هدف جذب و هدایت جانبازان کار کنند.

جوانمرد افزود: مدافعین حرم، مدافعین امنیت و مدافعین مرز به عنوان سه جامعه هدف در این بین تعریف شده است.

او پاسداشت مقام، قدردانی از رشادت‌ها و پایمردی‌های جانبازان، حفظ و ارتقای سلامت جسمی و روحی جانبازان و خانواده‌های آنان، ارتقای سطح نشاط و شادابی، ترویج و توسعه ورزش همگانی و فرهنگ ورزش، شناسایی استعداد‌های ورزش‌های قهرمانی و پشتوانه سازی در تیم‌های ملی را برخی از اهداف این طرح برشمرد.

جوانمرد تصریح کرد: ورزش کشور دارد پشتوانه‌های خود را از دست می‌دهد؛ بنابراین این طرح یکی از اهدافش پشتوانه سازی و استعدادیابی برای تیم‌های ملی کشور است.

او بیان داشت: بنیاد شهید به خوبی در این طرح پای کار آمده است و کرمان یکی از استان‌هایی بود که در این زمینه می‌درخشید.

دبیر کمیته ملی پارالمپیک گفت: بیشترین آمار جانبازان زیر ۴۰ سال با ۸۷ نفر مربوط به استان کرمان بود که باید این لیست در کرمان به روز رسانی شود.

جوانمرد با اشاره به اینکه فرایند اجرای این طرح ۵ مرحله است، تکمیل بانک اطلاعاتی، تعیین کلاس بندی و تشکیل پرونده پزشکی، تامین امکانات ورزشی، برگزاری همایش‌های توجیهی، آموزشی، همگانی و شناسایی استعداد‌ها را از جمله این مراحل عنوان کرد.

او رشته‌های ورزشی دیده شده در این طرح را شامل شنا، تیراندازی، دو و میدانی و تنیس روی میز عنوان کرد.

جوانمرد با اعلام اینکه اوج و خروجی کار ما طی آذر ماه در هفته بسیج خواهد بود، ابراز امیدواری کرد، با شناسایی مستعدین در رشته‌های ورزشی مذکور برای تیم‌های ملی نیز پشتوانه سازی شود.

انتهای پیام/ب

0

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

آخرین های ورزشی

23:18|

23 فروردین 1402

23:26|

25 فروردین 1402

پربازدیدترین های ورزشی

جدیدترین رتبه بندی تیم‌های باشگاهی فوتبال جهان اعلام شد که در این رتبه بندی نمایندگان استان کرمان خوش درخشیده اند.

سایت های مرتبط