پایگاه خبری، اجتماعی ورزشی پیله کویر
با شماره ثبت ۹۲۴۰۸
27 تیر 1403 | ساعت 06:58
کد خبر :16645
تاریخ انتشار :23 خرداد 1403

طرح ورزش و مردم در کرمان اجرایی می‌شود

مدیرکل ورزش و جوانان استان کرمان از استارت خوردن طرح ورزش و مردم با کمک برخی دستگاه‌های اجرایی در این استان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری پیله کویر، میثم پاریزی مدیرکل ورزش و جوانان استان کرمان به طرح ورزش و مردم اشاره کرد و گفت: مجموعه وزارت ورزش و دفتر توسعه ورزش همگانی طرحی با عنوان “ورزش و مردم” برنامه‌ریزی کرده اند که در استان‌های مختلف کشور به تناسب شرایطشان انجام شود.

وی افزود: این برنامه انجام می‌شود تا یک سازماندهی مناسب برای ورزش صبحگاهی و عصگاهی صورت گیرد.

پاریزی با اشاره به بحث مردمی‌سازی، ارزان سازی ورزش و آزادسازی اماکنی که باید ورزش در آن مکان‌ها صورت گیرد، تصریح کرد: بر مبنای طرح ورزش و مردم، دستگاه‌هایی در قالب کارگروه عضو هستند که بتوانند یک هم افزایی مناسب را ایجاد کنند.

وی بیان داشت: به عنوان مثال شامل خود مجموعه وزارتخانه‌های مختلف مثل وزارت کشور، وزارت بهداشت و درمان، نیرو‌های مسلح، صدا و سیما، فرهنگ و ارشاد اسلامی، تعاون، کار و رفاه اجتماعی و آموزش و پرورش است تا بتواند این اتفاق به شکل مطلوب رقم بخورد.

مدیرکل ورزش و جوانان استان کرمان گفت: در قالب این طرح، بعد از اینکه آزادسازی اماکن صورت می‌گیرد، تربیت مربیان مجرب و سپس استعلاماتشان انجام می‌شود.

پاریزی افزود: اطلاع رسانی به شکل گسترده در سطح شهرستان‌های مختلف از طریق فضای مجازی، نصب بیلبورد و تبلیغات محیطی انجام می‌شود و نهایتاً با همراهی که صدا و سیما خواهد داشت و زیرنویسی که انجام می‌شود اطلاع رسانی صورت می‌گیرد تا این ورزش به شکل سازمان یافته در هر کدام از شهرستان‌های استان، در ساعتی، به تفکیک بانوان و آقایان انجام شود.

وی تصریح کرد: این ظرفیت می‌تواند در درون دستگاه‌های دیگر هم انجام شود و جا‌هایی که امکان حضور افراد وجود ندارد مثل زندان‌ها که می‌شود بحث ورزش‌های صبحگاهی و عصرگاهی را ساماندهی کرد.

پاریزی بیان داشت: اتفاقات دیگری باید رقم بخورد که ان شاءالله بتوانیم هم در راستای بحث بند ۳ اصل قانون اساسی که بحث تحقق آموزش و تربیت بدنی رایگان است گام برداریم و هم تحرک و پویایی بیشتر را در جامعه شاهد باشیم.

مدیرکل ورزش و جوانان استان کرمان گفت: مرتفع کردن مشکلات و کمبود‌هایی که وجود دارد در بحث سواد حرکتی و تحرک جسمانی از دیگر اهداف این طرح است که امیدواریم این هم بتواند رقم بخورد.

پاریزی از مقام عالی وزارت و مجموعه همکارانشان در وزارت ورزش و جوانان که با اهتمام ویژه به ساماندهی ورزش روزانه، این طرح را برنامه‌ریزی کرده اند، تشکر و قدردانی کرد و افزود: ابلاغ اعتبار این طرح صورت گرفته و اعتبار اولیه به استان‌ها تخصیص پیدا کرده است که امیدواریم با نهایی شدن این طرح و همراهی که مردم انجام خواهند داد، بتوانیم یک ساماندهی مناسبی را در کنار حفظ ارزش‌ها و مسائل فرهنگی برای ورزش استان‌های مختلف کشور داشته باشیم.

انتهای پیام/ب

0

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

آخرین های ورزشی

23:18|

23 فروردین 1402

23:26|

25 فروردین 1402

پربازدیدترین های ورزشی

جدیدترین رتبه بندی تیم‌های باشگاهی فوتبال جهان اعلام شد که در این رتبه بندی نمایندگان استان کرمان خوش درخشیده اند.

سایت های مرتبط