پایگاه خبری، اجتماعی ورزشی پیله کویر
با شماره ثبت ۹۲۴۰۸
26 تیر 1403 | ساعت 22:58
کد خبر :15582
تاریخ انتشار :27 دی 1402

ظرفیت ورزش، فرصتی مناسب برای ایجاد فضای شاد و امیدبخش در جامعه

رئیس ستاد دهه فجر استان کرمان گفت: طی ایام الله دهه فجر می توان با استفاده از ظرفیت ورزش و برگزاری برنامه های ورزشی، فضای شاد و امید بخشی را برای مردم ایجاد کرد.

به گزارش پایگاه خبری پیله کویر، حسین انجم شعاع رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی و رئیس ستاد دهه فجر استان کرمان در سومین جلسه کمیته ورزش و جوانان ستاد دهه فجر استان کرمان که در محل سالن جلسات اداره کل ورزش و جوانان استان برگزار شد، دهه فجر را بزرگترین عید انقلاب و عید پیروزی انقلاب دانست و گفت: دو نکته، اهمیت دهه فجر انقلاب اسلامی را خیلی مهم می‌کند، اول اینکه انقلاب اسلامی آرزوی همه اهل بیت بوده است که روزی حکومت اسلامی، ولایی و علوی تشکیل شود.

وی افزود: در زمان خود اهل بیت علیهم السلام، به غیر از حضرت علی علیه السلام که ۵ سال حکومت کرد (آن هم با آن همه خون دل) دیگر هیچ کدام از اهل بیت نتوانستند این حکومت ولایی و علوی را تشکیل دهند.

انجم شعاع تصریح کرد: تشکیل حکومت اسلامی و ولایی، آرزوی همه علمای بزرگ اسلام از صدر اسلام تا انقلاب بوده است؛ ولی هیچ کدام موفق نمی‌شدند این حکومت اسلامی و ولایی را تشکیل دهند.

وی بیان داشت: اینکه می‌گوییم حکومت اسلامی یا جمهوری اسلامی یعنی اینکه محتوای آن هم اسلامی باشد؛ ولی کشور‌هایی که ادعای حکومت اسلامی دارند، خیلی داریم، مثل عربستان، ترکیه، امارات، همه این کشور‌ها، کشور‌های اسلامی هستند؛ حکومتشان اسلامی است؛ ولی یکی از شاخصه‌های مهم حکومت اسلامی که در آیات و روایات زیادی به آن پرداخته شده، اینکه حکومت اسلامی یکی از شاخصه‌هایش حمایت از مظلوم و مبارزه با ظلم است.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان کرمان با بیان اینکه حکومت اسلامی برگرفته از عاشورای امام حسین (ع) است، گفت: اکنون در غزه ۱۰۰ روز است، همه اعم از زن، کودک و افراد زیادی دارند تحت سخت‌ترین شرایط به آن‌ها ظلم می‌شود و به خاک و خون کشیده می‌شوند؛ ولی این کشور‌هایی که می‌گویند ما حکومت اسلامی هستیم، چند نفرشان حاضر هستند به این‌ها کمک کنند؟ و برعکس به اسرائیل کمک می‌کنند، این چه اسلامی است؟

انجم شعاع افزود: به تعبیر مقام معظم رهبری (مدظله العالی)، دهه فجر همان عید غدیر است؛ چون در عید غدیر بود که پیامبر حضرت علی علیه السلام را به عنوان ولی و ولایت معرفی کرد و این اتفاق در دهه فجر هم می‌افتد یعنی بعد از ۱۴۰۰ سال این حکومت علوی و ولایی در ایران دوباره تشکیل می شود.

وی تصریح کرد: شاخصه دوم و آن چیزی که باعث می‌شود انقلاب اسلامی و جمهوری اسلامی مهم شود، این تحولی است که انقلاب اسلامی به وجود آورد؛ یعنی بر خلاف آن روندی که کشور‌های قدرتمند و استکباری آمریکا، اروپا و غربی‌ها داشتند، آن روند را ادامه دادند خودشان حاکم باشند و بقیه محکوم و در حقیقت همه نوکر آن‌ها باشند، که جمهوری اسلامی این روند را به هم زد و هر چقدر هم گذشته است این روند بیشتر به هم خورده است و جمهوری اسلامی ایران، علی رغم همه تحریم‌ها، مشکلات و فشار‌ها روز به روز پیشرفت کرده و قوی‌تر و بالنده‌تر شد و این قدرتی که جمهوری اسلامی امروز دارد، هیچ زمانی نداشته است.

انجم شعاع با اعلام اینکه دشمن جنگ شناختی و ترکیبی علیه ما راه انداخته است، بیان داشت: با رسانه و فضای مجازی در جنگ شناختی کاری می‌کنند که باور‌ها و اعتقادات افراد عوض شود؛ اگر باور عوض شد، انسان جانش را می‌دهد تا به هدفش برسد و چیزی که امروز دشمن دارد دنبال می‌کند، این است که به انقلاب ضربه بزند؛ در حقیقت می‌خواهد باور‌ها و اعتقادات مردم را تغییر دهد.

رئیس ستاد دهه فجر استان کرمان گفت: چیزی که اکنون در ایام الله دهه فجر برای ما مهم است و باید برای آن برنامه‌ریزی بکنیم، یکی ایجاد فضای شاد و نشاط آور در ایام الله دهه فجر است که این در برنامه های ورزش و جوانان به دلیل شرایطی که دارد، خیلی امکان‌پذیر است.

انجم شعاع افزود: دومین مورد، ایجاد امید است که ما می‌توانیم در طول دهه فجر با استفاده از ظرفیت ورزش و برنامه‌های ورزشی که برگزار می‌کنیم با یک سری محتوای خوب، این امید را در دل مردم به ویژه جوانان و نوجوانان زنده کنیم.

وی تصریح کرد: اگر بخواهیم بیان دستاورد‌ها تاثیرگذار باشد، باید در قالب هنر باشد و هنرمندانه بیان شود تا روی جوانان و نوجوانان اثر بگذارد و ایام الله دهه فجر فرصتی است تا ما دستاورد‌های نظام جمهوری اسلامی را به شکلی خیلی خوب بیان کنیم.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان کرمان گفت: برای برگزاری باشکوه جشن‌های دهه فجر به واسطه مراسم شهدای تروریستی کرمان باید شئونات را رعایت کرد و سعی کنیم جشن‌ها بیشتر حماسی باشد.

انجم شعاع با بیان اینکه همه باید تلاش کنیم خیلی خوب تبلیغات میدانی، فضاسازی و تزیینات انجام شود، افزود: باید فضای با نشاط دهه فجر در شهر کرمان و استان حاکم شود و برنامه‌هایی که اجرا می‌شود، کیفیت در آن‌ها لحاظ شود.

وی تصریح کرد: هرچه دهه فجر را با شکوه‌تر برگزار کنیم، مطمئن باشید روی انتخابات هم اثر دارد؛ لذا در تمام برنامه‌هایی که برگزار می‌شود، وظیفه‌مان تشویق و ترغیب برای اصل انتخابات است.

انتهای پیام/ب

 

 

0

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

آخرین های ورزشی

23:18|

23 فروردین 1402

23:26|

25 فروردین 1402

پربازدیدترین های ورزشی

جدیدترین رتبه بندی تیم‌های باشگاهی فوتبال جهان اعلام شد که در این رتبه بندی نمایندگان استان کرمان خوش درخشیده اند.

سایت های مرتبط