پایگاه خبری، اجتماعی ورزشی پیله کویر
با شماره ثبت ۹۲۴۰۸
7 خرداد 1403 | ساعت 19:18
کد خبر :15263
تاریخ انتشار :24 آبان 1402

لزوم اقدام اثربخش در زمینه بیانیه گام دوم انقلاب و جهاد تبیین

مدیرکل ورزش و جوانان استان کرمان با اشاره به اینکه مکتب شهید سلیمانی می‌تواند الگوی مناسبی برای ورزش و ورزشکاران باشد، بر لزوم اقدام اثربخش در زمینه بیانیه گام دوم انقلاب و جهاد تبیین تأکید کرد.

به گزارش پایگاه خبری پیله کویر، میثم پاریزی در شورای ورزش شهرستان بم به لزوم اقدام اثربخش در زمینه بیانیه گام دوم انقلاب و جهاد تبیین اشاره کرد و گفت: به واسطه مرقد شهید سلیمانی، استان کرمان موقعیت خاصی پیدا کرده و باعث شده است که این استان به عنوان ستاد ترویج مکتب شهید سلیمانی معرفی شود و این مکتب می‌تواند الگوی مناسبی برای ورزش و ورزشکاران باشد.

وی درخصوص ظرفیت‌های ورزشی در بم افزود: سرانه ورزشی این شهرستان با میانگین ۶۵ سانتی‌متر به ازای هر فرد با میانگین سرانه استان برابری می‌کند و از سرانه کشوری با ۶۳ سانتی‌متر نیز جایگاه بالاتری دارد.

پاریزی تصریح کرد: سرانه ورزشی با احتساب فضا‌های ورزشی تمامی دستگاه‌ها (چه فضا‌هایی که مجموعه ورزش و جوانان ایجاد کرده و چه بخش خصوصی و نهاد‌های دیگر) محاسبه می‌شود.

چمن ورزشگاه شهید بیگلری نصب شد

پاریزی همچنین با اشاره به نصب چمن ورزشگاه شهید بیگلری تصریح کرد: چمن این ورزشگاه با مساحت هشت هزار مترمربع و با اعتبار ۵۰ میلیارد ریال نصب و افتتاح شد.

به گفته وی زیرسازی این چمن با اعتبار ۱۰ میلیارد ریال و نصب رول چمن نیز ۴۰ میلیارد ریال اعتبار داشت که از محل اعتبارات اداره کل ورزش جوانان استان و کمک معادن تامین شد.

مدیرکل ورزش و جوانان استان کرمان گفت: ویتری (پیشانی) ورزش استان کرمان در کنار توسعه‌ای که دارد باید بتواند با نگاه توسعه‌ای متوازن، ورزشکاران بومی را ملاک کار خود قرار دهد و با حمایت بنگاه‌های اقتصادی و صنعتی به صورت کامل بومی شود.

وی به گزارشی در خصوص جایگاه ورزش استان کرمان پرداخت و افزود: استان در بخش‌های مختلف، ۵۳ تیم لیگ برتری دارد و تیم فوتبال بانوان خاتون بم نیز نماینده ایران در رقابت‌های آسیایی بود که افتخاری برای بانوان کرمانی و بمی به شمار می‌رود.

مدیرکل ورزش و جوانان استان کرمان تصریح کرد: ورزشکاران استان کرمان در مهمترین رقابت‌های ورزشی آسیا توانستند ۱۳ مدال رنگارنگ را کسب کنند، یعنی ۱۰ درصد مدال‌های کاروان ورزشی کشور را ورزشکاران کرمانی به دست آوردند.

به گفته وی در بحث مدال طلا نیز کرمان هفت درصد مدال‌های طلای کاروان جمهوری اسلامی ایران را در این رقابت‌ها کسب کرد که نقش موثری در کسب جایگاه دومی ایران داشت و این برای اولین بار در تاریخ ورزش ایران رقم خورد.

پاریزی افزود: ظرفیت‌های بسیار خوبی در بحث نیروی انسانی در شرق استان کرمان وجود دارد که با نگاه توسعه فضا و زیرساخت‌های ورزشی در این منطقه می‌توانیم قهرمانان بیشتری از دل شرق استان داشته باشیم تا باعث افتخارآفرینی استان شوند.

وی با اشاره به ضرورت توسعه ورزش در روستا‌ها تصریح کرد: ۵۰ درصد جمعیت استان ساکن روستا هستند و اگر به دنبال توسعه متوازن ورزش در استان هستیم، باید نگاه ویژه‌ای به مناطق روستایی باشد و روستا‌ها را از امکانات ورزشی مناسب برخوردار کنیم.

پاریزی گفت: توسعه ورزش روستایی از سیاست‌های مهم وزارت ورزش است که در چهارسال اخیر بیش از ۲۰۰ چمن ورزشی و ۳۵۰ خانه ورزش روستا در سطح روستا‌های استان افتتاح کردیم.

بانوان بیشترین سهم را در ورزش قهرمانی دارند

وی در ادامه با اشاره به ورزش بانوان و کمبود فضای مخصوص این قشر تصریح کرد: ورزش بانوان در کشور و استان کرمان جایگاه خاص و ویژه‌ای دارد و در بخش بانوان در حوزه قهرمانی نیز با تمام محدودیت‌ها، ظرفیت‌های قهرمانی بانوان از بخش آقایان نیز بیشتر است.

پاریزی  افزود: استان کرمان در سومین دوره المپیاد استعداد‌های برتر رتبه بیست و سوم کشور را کسب کرد و در چهارمین دوره که به تازگی برگزار شد نیز توانستیم رتبه یازدهم را کسب کنیم.

به گفته وی صعود دوازده پله‌ای که برای استان رخ داد و همچنین در کسب مدال‌های طلا که منتج به این جایگاه شد، بانوان سهم بیشتری را داشتند که از هشت مدال طلا، بانوان توانستند ۶ مدال را به دست بیاورند.

مدیرکل ورزش و جوانان استان کرمان تصریح کرد: یکی از سیاست‌های اداره کل، در اختیار قراردادن اماکن ورزشی برای ورزشکاران است تا ورزش گران نشود و ارزان در اختیار ورزشکاران باشد.

بم خاستگاه ورزش زورخانه‌ای است

وی گفت: باید ورزشکارانی که افتخارآفرینی می‌کنند از اماکن ورزشی به صورت رایگان استفاده کنند و در اعزام‌ها نیز کمک شود تا با هزینه شخصی به مسابقات اعزام نشوند.

پاریزی، بم را خاستگاه ورزش پهلوانی و زورخانه‌ای در سطح استان کرمان عنوان کرد.

در پایان این جلسه کمال سیدی قهرمان مسابقات آزاد پاورلیفتینگ کشور، کمربند قهرمانی خود را به پایگاه شهدای گمنام بم اهدا کرد و همچنین حسن پورباقری به عنوان رئیس هیئت سوارکاری شهرستان بم معرفی شد.

انتهای پیام/ب

0

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

آخرین های ورزشی

23:18|

23 فروردین 1402

23:26|

25 فروردین 1402

پربازدیدترین های ورزشی

جدیدترین رتبه بندی تیم‌های باشگاهی فوتبال جهان اعلام شد که در این رتبه بندی نمایندگان استان کرمان خوش درخشیده اند.

سایت های مرتبط