پایگاه خبری، اجتماعی ورزشی پیله کویر
با شماره ثبت ۹۲۴۰۸
4 خرداد 1403 | ساعت 22:36
کد خبر :14036
تاریخ انتشار :21 اردیبهشت 1402

لزوم فعال کردن هندبال در تمام شهرستان‌های کرمان

مدیرکل ورزش و جوانان کرمان گفت: هندبال، امروز محدود به شهر کرمان نیست؛ بلکه باید تعداد بیشتری از شهرستان‌ها در این رشته ورزشی فعال شوند.

به گزارش پایگاه خبری پیله کویر، میثم پاریزی مدیرکل ورزش و جوانان استان کرمان در مجمع انتخاباتی رئیس هیئت هندبال استان کرمان که با حضور علیرضا پاکدل رئیس فدراسیون جمهوری اسلامی ایران و اعضای مجمع در محل هتل ایرانگردی کرمان برگزار شد، ضمن خیرمقدم به حضار شرکت کننده در مجمع و تبریک به پوراسماعیلی، انتخاب وی به مدت چهار سال به عنوان رئیس هیئت هندبال استان کرمان را تبریک گفت و بیان داشت: وضعیت فعلی هندبال استان کرمان، ظرفیت‌هایی که دارد، اقداماتی که نیاز است عملیاتی شود و برنامه‌هایی که باید به صورت مدون، سالیانه و با برنامه ریزی چهارساله پیگیری شود، این‌ها مطالب و مسائلی است که باید به ظرفیت فعلی هندبال کرمان کمک کند.

وی گفت: ما امروز هندبال استانمان را با دو تیم لیگ برتری آقایان و بانوان می‌شناسیم که جا دارد از عوامل آن تشکر و قدردانی کنم.

پاریزی افزود: انتظاراتی که از مجموعه عوامل هیئت هندبال استان کرمان داریم، این است، تعداد بیشتری از شهرستان‌ها در رشته هندبال فعال شوند.

وی تصریح کرد: استان کرمان دارای ۲۳ شهرستان است که البته تعداد شهرستان‌ها در حال اضافه شدن هم هستند، پس رئیس هیئت باید به این امر دقت نظر داشته باشد و وقت بگذارد و در حقیقت نگاهش استانی باشد؛ چرا که هندبال، امروز محدود به شهر کرمان نیست؛ پس رئیس هیئت استان باید در بازدید‌هایی که انجام می‌شود به شهرستان‌ها سر بزند، از نزدیک آن‌ها را رصد کند و این باعث می‌شود هندبال استان در بخش‌های مختلف رشد کند.

پاریزی با اشاره به فعال کردن بخش‌های دانش آموزی، دانشجویی و حوزه کارگری در این رشته ورزشی، تصریح کرد: همچنین شهرداری‌ها این امکان را دارند، مقدماتی را در اختیار بگذارند که در حوزه همگانی کار انجام شود.

مدیرکل ورزش و جوانان استان کرمان در بحث زیرساخت‌ها بیان داشت: سالن هندبال تجلیِ کرمان به نوعی نوستالژی کسانی است که از قدیم هندبال بازی می‌کردند یا به هندبال علاقه‌مند بودند. پاریزی گفت: در گذشته کرمان دو تیم در لیگ برتر هندبال داشت که شهرداری کرمان یکی از تیم‌ها بود که رقابت این تیم‌ها جذابیت خاصی را به وجود آورده بود.

وی افزود: مستندات موجود نشان می‌دهد ورزش و جوانان اگر چه روی مجموعه تجلی هزینه‌هایی هم داشته، اما مالکیتی ندارد و تا به امروز تلاش کردیم مجموعه حفظ شود.

پاریزی ابراز امیدواری کرد، پوراسماعیلی رئیس جدید هیئت و همکارانشان با ارتباطاتی که با شهرداری دارند کاری کنند که این سالن ورزشی در مالکیت هندبال باقی بماند.

وی تصریح کرد: رئیس جدید هیئت باید بتواند در کنار برنامه ریزی‌هایی که سبب ساخت فضا‌های جدید برای هندبال خواهد شد، با همکاری ارگان‌های ذیربط و بخش خصوصی بتواند زیرساخت‌های جدیدی ایجاد و فضا‌هایی را بوجود آورد.

پاریزی بیان داشت: باید یک سالن اختصاصی مختص هندبال در کرمان وجود داشته باشد و شهرستان‌ها نیز می‌توانند این برنامه ریزی را داشته باشند که یک فضای اختصاصی برای این رشته ورزشی آماده کنند.

مدیرکل ورزش و جوانان استان کرمان، تغییر کاربری و بحث تجاری مجموعه امام علی را مهمترین کاری دانست که قرار است در حوزه ورزش و جوانان در استان انجام شود.

پاریزی گفت: مجموعه امام علی، مجموعه بسیار ثروتمندی است که تا امروز بلا استفاده مانده بود و اگر این کار به کمک مجموعه شهرداری انجام شود، ورزش استان تا مدت‌ها از کمک‌های دولتی بی نیاز می‌شود و درآمدی که از این مجموعه حاصل می‌شود، می‌تواند به راحتی هزینه هیئت‌های ورزشی را پوشش دهد؛ جدای از اینکه فضای شهر را هم زیبا می‌کند.

وی افزود: ما از محل اعتبارات سفر ریاست جمهوری به استان که ۲۳۰ میلیارد تومان برای توسعه ورزشی شهرستان‌های استان بوده، ۳۰ میلیارد تومان برای بهسازی مجموعه امام علی در نظر گرفتیم که اکنون مناقصه اش برگزار شده و به زودی کار بهسازی آن آغاز خواهد شد.

پاریزی، استفاده هیئت هندبال از همه ظرفیت هایش به ویژه نیروی انسانی کارآمد، پیگیری راه اندازی لیگ‌های شهرستان‌ها و استان و مدنظر قرار دادن مجامع سالیانه را از اولویت‌های هیئت استان برشمرد و بیان داشت: در مجمع سالیانه باید عملکرد فنی و مالی هیئت بررسی شود.

وی با تشکر و قدردانی از خدمات نژادزمانی طی دوران سرپرستیش افزود: وی علی رغم تمام مشغله‌ای که در حوزه معاونت جوانان داشتند قبول زحمت کردند و مسئولیت سرپرستی را پذیرفتند که جا دارد از وی تشکر و قدردانی کنیم.

انتهای پیام/ب

0

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

آخرین های ورزشی

23:18|

23 فروردین 1402

23:26|

25 فروردین 1402

پربازدیدترین های ورزشی

جدیدترین رتبه بندی تیم‌های باشگاهی فوتبال جهان اعلام شد که در این رتبه بندی نمایندگان استان کرمان خوش درخشیده اند.

سایت های مرتبط