پایگاه خبری، اجتماعی ورزشی پیله کویر
با شماره ثبت ۹۲۴۰۸
4 خرداد 1403 | ساعت 22:31
کد خبر :14114
تاریخ انتشار :30 اردیبهشت 1402

لزوم نیاز سنجی برای زیرساخت های زورخانه ای در کرمان

مدیرکل ورزش و جوانان استان کرمان بر نیاز سنجی برای زیرساخت های زورخانه ای در استان تأکید کرد.

به گزارش پایگاه خبری پیله کویر، میثم پاریزی در مجمع انتخاباتی هیئت ورزش زورخانه ای و کشتی پهلوانی استان کرمان که با حضور باران چشمه رئیس فدراسیون و اعضای مجمع در محل هتل آسمان کرمان برگزار شد، از خدمات میرحسینی طی دوران چهارساله ریاست در این هیئت و دروازه بان طی دوران مسئولیتش که تلاش کردند هیئت بتواند جایگاه خود را در رتبه بندی فدراسیون در سطح کشور حفظ کند، قدردانی کرد و گفت: به مساحی رئیس جدید هیئت نیز تبریک می گویم و امیدوارم انتخاباشان سرآغازی برای اتفاقات خوب باشد و حرکات رو به جلویی که هیئت داشته، شتاب گیرد و همدلی و تعاملی را که مورد انتظارمان است در مجموعه پهلوانی و زورخانه ای استان بیش از گذشته حاصل شود.

او از کاندیداها تشکر کرد و بیان داشت: خوشبخانه برنامه های خوبی ارائه شد، امیدواریم از ظرفیت این عزیزان در هیئت استفاده شود.

پاریزی تصریح کرد: انتظار می رود، میرحسینی رئیس سابق، کماکان هیئت را یاری کنند، خصوصا در بحث ارتباطاتی که در زمینه جذب اسپانسر دارند؛ چرا که همانطور که می دانید، حمایت مالی دولتی از هیئت صورت نمی گیرد.

مدیرکل ورزش و جوانان استان کرمان با اعلام اینکه عمده فعالیت های ورزشی و اتفاقاتی که در استان ها رقم می خورد، از ظرفیت و توانمندی خود افراد است، گفت: منظور ظرفیتی است که با برنامه ریزی بتواند برای هیئت جذب منابع مالی داشته باشد و امیدواریم این اتفاق به کمک همه اعضا برای هیئت ورزش زورخانه استان رقم بخورد.

پاریزی افزود: با تأخیر هفته فرهنگ پهلوانی و ورزش زورخانه ای را تبریک می گوییم و امیدواریم برنامه های مناسبتی مختلفی که انجام می شود، خصوصا در این هفته پررنگ باشد و از ظرفیت رسانه و ظرفیت فضای آزاد برای ترغیب افراد به این ورزش بیش از گذشته استفاده شود.

او به بحث آموزش اشاره و تصریح کرد: واقعا نیاز داریم هیئت به بحث آموزش به صورت ویژه توجه کند.

پاریزی تأکید کرد: باید برای زیرساخت های زورخانه ای استان نیاز سنجی صورت گیرد.

او بیان داشت: مثلا در مورد شهرستان عنبرآباد اگر خیرینی در این شهرستان یا خود استان وجود داشته باشند یک پروژه ای را تا سقف 50 درصد به لحاظ پیشرفت فیزیکی به ما تحویل دهند ما این امکان را داریم، برای تکمیل آن پروژه اعتبار بگذاریم تا علاقه مندان به آن رشته بتوانند استفاده کنند.

مدیرکل ورزش و جوانان استان کرمان گفت: این درحالیست که شروع پروژه از صفر برای هیچ کجا خصوصا ارگان دولتی مقدور نیست؛ چرا که در استان و کشور تعدد پروژه های نیمه تمام را داریم که نیاز است این ها تکمیل شوند.

پاریزی در بخش دیگری از سخنانش افزود: متأسفانه کشتی پهلوانی در استان مغفول مانده و هیئت و فدراسیون ورزش زورخانه ای و کشتی پهلوانی  باید به این بخش توجه کنند.

او استفاده از ظرفیت ورزش دانش آموزی، شهرداری ها و بسیج ورزشکاران را در رسیدن هیئت به اهدافش موثر خواند و بر استفاده از این ظرفیت ها تأکید کرد.

پاریزی ابراز امیدواری کرد، هیئت با کمک هیئت رئیسه با تعامل، برگزاری جلسات، سفر به شهرستان ها و برگزاری برنامه های مختلف بتواند در بین هیئت های استانی در مجموعه فدراسیون خود را جزو هیئت های برتر نشان دهد.

مدیرکل ورزش و جوانان استان کرمان به برگزاری سمینار مدیران کل به میزبانی کرمان اشاره کرد و گفت: سمینار بزرگ و بی نظیری بود و آن چه که در آن مطرح شد و انتظار است هم وزارت ورزش و جوانان، هم فدراسیون های مربوطه و هم خود استان کرمان به این مسئله توجه کنند، یک کتاب کوچک با عنوان زندگینامه خودنوشت سردار سلیمانی با نام “ازچیزی نمی ترسیدم” است که در این کتابچه، شهید سلیمانی با دسختط خودشان نوشته اند، ورزش در دوران نوجوانی و جوانی راهگشای ایشان بوده و به مسیر حرکت وی کمک کرده که امروز همه در جای جای جهان هستی به این شخصیت ببالند.

پاریزی با تأکید بر اینکه امروز باید روی این بحث بیشتر کار شود، افزود: هم مجموعه مرکز آموزش و مطالعات وزارت ورزش و جوانان و هم فدراسیون های ورزشی در حوزه فرهنگی باید روی این بحث کار کنند و حتی هیئت استان نیز باید به شکل جدی به این مسئله توجه کند چرا که طبق گفته شهید سلیمانی در این کتاب، وی روی ورزش زورخانه ای توجه خاصی داشته اند.

انتهای پیام/ب

0

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

آخرین های ورزشی

23:18|

23 فروردین 1402

23:26|

25 فروردین 1402

پربازدیدترین های ورزشی

جدیدترین رتبه بندی تیم‌های باشگاهی فوتبال جهان اعلام شد که در این رتبه بندی نمایندگان استان کرمان خوش درخشیده اند.

سایت های مرتبط