پایگاه خبری، اجتماعی ورزشی پیله کویر
با شماره ثبت ۹۲۴۰۸
26 تیر 1403 | ساعت 20:08
کد خبر :14824
تاریخ انتشار :3 مهر 1402

28 مدال رنگارنگ ره آورد ورزشکاران کرمانی از المپیاد استعدادهای برتر کشور

استان کرمان در چهارمین دوره المپیاد استعدادهای برتر کشور با 28 مدال رنگارنگ (8 طلا، 7 نقره و 13 برنز) در جایگاه 12 ایران قرار گرفت.

به گزارش پایگاه خبری پیله کویر، میثم پاریزی به بیان گزارشی از وضعیت استان کرمان در المپیاد استعدادهای برتر ورزش کشور پرداخت و گفت: چهارمین دوره المپیاد استعدادهای برتر ورزش کشور با شعار «پیش بسوی المپیک جوانان ۲۰۲۶ سنگال؛ سریع، قوی تا اوج برای ایرانی مقتدر» برگزار شد که در نهایت بزرگترین پروژه ملی ورزش پس از ۴۱ روز رقابت بین ورزشکاران دختر و پسر ۳۲ استان در ۴۷ رشته ورزشی المپیکی با مشارکت ۲۳ فدراسیون ورزشی مستعدین خود را شناختند.

او با اعلام اینکه در مجموع ۸۹۲ مدال قهرمانی بین ورزشکاران ۳۲ استان توزیع شد، افزود: 169 ورزشکار از استان کرمان در رشته های بسکتبال، تیراندازی، بوکس، دوچرخه سواری، کشتی آزاد و فرنگی، وزنه برداری، زورخانه ای و کشتی پهلوانی، جودو، هندبال و والیبال به چهارمین دوره المپیاد استعدادهای برتر ورزش کشور اعزام شدند که در نهایت استان کرمان با 28 مدال رنگارنگ (8 طلا، 7 نقره و 13 برنز) در جایگاه 12 کشور قرار گرفت.

پاریزی تصریح کرد: بدین ترتیب، در رشته تیراندازی پریماه امیری یک طلای انفرادی کسب کرد و تیم دختران کرمان متشکل از پریماه امیری، مبینا راینی و الینا ایرانمنش طلای بخش تیمی را به خود اختصاص دادند.

او بیان داشت: در رشته دوچرخه سواری محمد حسن اسلامی (دو برنز)، آریا بهزادی (برنز)، آنیتا محسنی (طلا، نقره، برنز) و آیدا رستمی (طلا، برنز)، در رشته کشتی آزاد، امیر محمد طاهری (برنز) امیر حسین فضلعلی (برنز) ، در رشته کشتی فرنگی، امیر علی مجازی (طلا)، احمد بدرالدینی (برنز) را به خود اختصاص دادند.

مدیرکل ورزش و جوانان استان کرمان گفت: در رشته وزنه برداری، زهرا پور امین (طلا)، نازنین زهرا صفی جهانشاهی (نقره)، ستایش سیوندی نسب (برنز)، امیرحسین امیدی نیا (طلا)، مهدی پورسیف الدینی (برنز) کسب کردند و یک برنز تیمی نیز حاصل شد.

پاریزی افزود: در رشته زورخانه ای و کشتی پهلوانی نیز ابوالفضل خراسانی (کیاده) (نقره)، فاضل زارع عسکری . سنگ (برنز)، امیر محمد مشرقی چرخ چمنی(برنز)، امیر مهدی جمائی میل بازی (برنز) و در رشته سنگ نوردی حسنا مهرابی ـ سرعت (طلا)، سارا مقدمی ـ سرطلناب و بلدرینگ (دو نقره) را از آن خود کردند.

انتهای پیام/ب

0

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

آخرین های ورزشی

23:18|

23 فروردین 1402

23:26|

25 فروردین 1402

پربازدیدترین های ورزشی

جدیدترین رتبه بندی تیم‌های باشگاهی فوتبال جهان اعلام شد که در این رتبه بندی نمایندگان استان کرمان خوش درخشیده اند.

سایت های مرتبط